חשיבות הזמנת אוהל אבלים

אוהל לאבלות

כאשר נפטר מישהו הקרוב לך באופן כלשהו, הצער הוא גדול ורב. הימים המגיעים לאחר פטירתו של האדם הקרוב והאהוב, הינם ימי אבל המתחילים בלוויה של האדם אשר מובל לקבורה ולאחר מכן ממשיכים בישיבת שבעה על הנפטר. לרוב, שבעה כוללת בה לא מעט מנחמים, אשר הכירו את המנוח או שמכירים אתכם אשר באים לחזק, לנחם ולחבק. לבתים פרטיים לרוב אין את היכולת להכיל את כל המנחמים אשר מגיעים לנחם ולכן, הרבה אנשים בוחרים להזמין אוהל אבלים מהמועצה המקומית או מהעירייה במקום מגוריהם, בכדי שיכיל את כל המנחמים וכן ישמש לעוד מטרות.

אז מהו אוהל אבלים?

אוהל לאבלות

אוהל אבלים, כשמו כן הוא, הינו אוהל גדול, המיועד עבור הגעת מנחמים בכל שעות היממה. לעיתים האבלים מגדירים שעות אשר בהם הם מעוניינים לקבל מנחמים, בכדי שהם גם יוכלו לנוח מהעומס הרגשי הרב, בעקבות פטירת האדם היקר והאהוב להם. לכן, בשעות הללו, לרוב, ישבו האנשים היושבים שבעה באוהל, על מזרנים או על כסאות נמוכים המיועדים עבור אבלים ויקבלו את פניהם של כל אדם אשר בא לנחם אותם. אוהל אבלים הוא אוהל גדול, המותקן על יסודות יציבים והוא לרוב אוהל פתוח, המאפשר את קבלתם של כל המנחמים.

בדומה לאוהל אבלים יש לציין שניתן להזמין סוכת אבלים , סוכת אבלים קטנה הרבה יותר מאוהל ומתאימה למספר אנשים מצומצם יותר.לדוגמא אוהל סטנדרטי יצאים ל60 אנשים+ ומנגד סוכת אבלים צנועה תתאים ל20 איש בממוצע.

למה משמש אוהל האבלים?

מלב העובדה שאוהל אבלים משמש לצורך קבלת המנחמים הרבים אשר מגיעים לנחם במהלך השבעה, אוהל אבלים משמש גם עבור ארגון מניין תפילה, בעיקר תפילות מנחה וערבית וכן, בין לבין, לרוב יתקיים באוהל האבלים שיעור תורה כלשהו שמטרתו לחזק את היושבים שבעה וכן, להקדיש את הדברים לעילוי נשמתו של הנפטר. במידה ואין אוהל, לא קל לקיים מניני תפילות בבית פרטי ולכן, בכדי לקיים את כל ההלכות הקשורות לשבעה וכן, בכדי לכבד את הנפטר בצורה ראויה הכוללת שיעורי תורה ותפילות, כדאי מאוד לשכור אוהל אבלים, בגודל המתאים ולקיים בו כל מה שצריך במהלך השבעה.

פריסה של אוהל אבלים

מהיכן ניתן לקבל אוהל אבלים?

אוהל אבלים ניתן לקבל בכל עירייה או מועצה מקומית בעלות סמלית או בחינם. העיריות והמועצות המקומיות מבינות את הצורך של האבלים, היושבים שבעה, במתחם גדול אשר יכיל את כל המנחמים ואף ישמש עבור שיעורי תורה, תפילות ועוד. את האוהל לרוב תאלצו להביא ולהרכיב באופן עצמאי. תוכלו להיעזר בקרובי משפחה, אשר יסייעו בהבאת והרכבת האוהל, כך שהוא יהיה מוכן לשימוש כבר אחר לווית הנפטר. אוהל אבלים הוא הפתרון האולטימטיבי בכל מקרה שבו יש שבעה שבה יש לא מעט מנחמים אותם יש לקבל. את האוהל ניתן להתקין בשכונות מגורים, בבתי מגורים פרטיים בעלי גינה או חצר ועוד.

אוהל אבלים הינו פתרון פרקטי ויעיל מאוד, כאשר אמורים לשבת שבעה ואין מקום בבית להכיל את המנחמים ואת כל משתתפי התפילות ושיעורי התורה אשר נערכים במהלך השבעה.

לצפיה באוהל אבלים מומלץ בקרו באתר RentalSpot.co.il – לחץ כאן

קרא מידע נוסף בנושא טיפים לניחום אבלים